Pojďme společně zlepšovat svět!

Děkujeme všem, kteří svoje projekty přihlásili do soutěže!

5. 4. proběhlo vyhlášení nejlepšího nápadu Best Eco&Social Ideas - Rozjeď to a networkingové setkání soutěžících, porotců a zajímavých hostů v Hub Praha.

Do soutěže které probíhala od února 2012, se přihlásilo celkem padesát čtyři nápadů z celé České republiky. Do užšího výběru jich postoupilo devět, mezi kterými byly například nápady na otevření čokoládovny v regionu České Švýcarsko, vybudování bioplynové stanice, zřízení Job Klubu pro rizikovou mládež, vytvoření videoprůvodce pro neslyšící turisty nebo biofarma v Zambii.

Jako tři nejlepší nápady, které mají prokazatelný největší pozitivní společenský přínos a šanci na dlouhodobou udržitelnost byly vybrány:

  • Romská gastronomie a gipsycatering (Schůdky o.s.)
  • Bezbatour - cestovní agentura a tréninkové pracoviště pro vozíčkáře a zdravotně postižené (Pestrá společnost, o.p.s.)
  • Návrat tradice ovocnářství do regionu Šluknovsko (MAS Šluknovsko)

Všichni účastníci networkingového setkání měli šanci využít konzultací expertů a expertek z různých oborů. Získat zpětnou vazbu na svůj nápad nebo konzultaci byznys plánu mohli získat například od Moniky Barton (profesorky a ředitelky Centra aplikovaného řízení a ekonomického výzkumu a VŠE), Jana Václava Čepa (internetového podnikatele),Dana Šustra (kreativce, marketéra a leadera kapely Tichá dohoda), Martina Pochmana (konzultanta České spořitelny) a v neposlední řadě od Caroline Murray z nadace UnLtd zastřešující společensky prospěšné podnikatelky aktivity ve Velké Británii.

Nejlepší nápady byly odměněny 3měsíčním členstvím v Hub Praha a 3denní konzultací poradenské firmy Because s.ro.

Večer byl zakončen spontánním společným bubnováním pod taktovkou hudebně taneční skupiny Sueneé.

Fotogalerie